Francia továbbjutás - nem sikerült meglepni a Mulhouse együttesét

Francia továbbjutás - nem sikerült meglepni a Mulhouse együttesét

 A női röplabda CEV Kupa visszavágóján a Fatum Nyíregyháza a francia Mulhouse csapatát fogadta. A vendégek az első játszmában korán - 10-5-nél - öt pontos előnyt szereztek amit tartottak is a végéig. Ekkor felzárkózott a Nyíregyháza, de végül nyerte a játékrészt a Mulhouse.

A második szett nyíregyházi vezetéssel indult, 8-5-nél időt is kértek a vendégek. Szoros volt a szett, bátrabban játszott ekkor a Fatum, és szép labdameneteket láthatott a közönség. A hajrá 18-18-al kezdődött és izgalmas volt a végjáték, a szett végén pedig ismét a franciák örülhettek, így mivel az első meccset 3-1-re nyerték, így a két játszmagyőzelem egyben a továbbjutásukat jelentette.

A harmadik játszma eleje a Mulhouse fölényét hozta, öt ponttal vezettek a vendégek. A folytatásban tovább nőtt a különbség, és a franciák nyitásaival nehezen boldogultak a mieink. Kilenc pontos hátrányból sikerült közelebb kerülni, de nyerte végül ezt a szettet is a vendég gárda, és kettős győzelemmel a nyolc közé jutott.  

Fatum Nyíregyháza – Mulhouse 0-3 (-19, -20, -23)

Nyíregyháza: Brisebois, Ancsin, White, Varga, Matic, Kalicanin
Csere: Tóth F. (liberó), Mayfield, Szabó, Lászlop

vezetőedző: Hollósy László

Dankó László