Folytatódott a sorozat - már nyolc meccs óta veretlen a Szpari!

Vasárnap folyamatosan esett az eső, így alaposan elázott a Városi Stadion talaja. A Szpariban Farkas Márk a középpályán, Kovács Norbert elől kezdett, ez változott a legutóbbi csapathoz képest.

Nyíregyháza Spartacus - Balmazújváros 1-0 (0-0)

Jv: Farkas Tibor (Horváth Zoltán, Dr. Bede Tamás)

Nyíregyháza: Jova - Polényi, Fodor, Pejovic, Gulyás - Farkas, Rezes (Nagy J. 91.), Kártik, Rokszin - Kovács Norbert (Motkó 57.), Hornyák (Bakos 77.)

vezetőedző: Zoran Spisljak

Balmazújváros: Verpecz - Kovács Nikolasz, Papucsek, Bora, Király - Domokos, Patvaros, Pongrácz (Zádori 84.) - Ternován (Óvári 60. ), Berki (Fekete 72.), Kóródi

vezetőedző: Toni Golem

A Szpari kezdte a találkozót.

5. perc Két vendég szöglet, de egyik sem volt veszélyes.

6. perc Kovács Nikolasz beadása után Berki fejelt, Jova szögletre tolta a labdát.

10. perc Hornyák balról érkező beadásáról alig maradt le Kovács Norbert, majd Polényi beívelése volt hosszú a támadóknak.

12. perc Ternován 27 méteres szabadrúgása ment alig mellé.

16. perc Egy lecsorgó labda Domokos elé került aki tisztán lőhetett 14 méterről, de pontatlanul célzott.

21. perc Hornyák jobbról visszatett labdája után csak nehezen tisztáztak a vendég védők.

28. perc Hornyák indult el a bal oldalon, beadása után Rezes elől mentettek a védők.

34. perc Egy szabadrúgás után pattogott veszélyesen a labda a Szpari 16-osnál, végül Ternován lőtt jócskán mellé.

35. perc Egy jó bal oldali akció után Rokszin elé került a labda, aki 19 méterről mellé lőtt.

Vége az első félidőnek, gól nem született.

51. perc Domokos lőtt nagy erővel mellé 20 méterről. Polényi kapta a meccs első sárga lapját.

58. perc Hornyák kapott jó labdát, lövése után szögletre pattant a labda. A sarokrúgás után többször is nehezen mentettek a vendégek.

65. perc Motkó beadása után Rezes lába előtt csúszott el a labda, a másik oldalon Pongrácz lövését fogta Jova.

68. perc Hornyák lőtt egy csel után, kipattant a labda.

70. perc Papucsek kapott sárgát.

72. perc GÓÓÓÓL!!!! Gulyás Máté szabadrúgása után Rezes László 12 méterről a felső sarokba bombázott, 1-0.

75. perc Kártik kapott sárga lapot. A szabadrúgás után Kóródi bombázott fölé középről.

81. perc Óvári 28 méteres szabadrúgása ment mellé.

87. perc Kártik indult el a felezővonaltól, majd egy csel után fölé csavart.

90. perc Bakos kapott sárgát.

Vége, győzött a Szpari!

Zoran Spisljak vezetőedző, Nyíregyháza : - Minden játékos sokat tett az eredményért, sokat dolgoztunk az elmúlt időszakban, melynek köszönhetően sokkal kevesebb gólt kapunk, elől viszont még eredményesebbnek kell lennünk.Tudtuk, hogy a Balmazújváros három pontért jött, és az első félidőben szándékosan voltunk kicsit óvatosabbak, a csapat jól zárta a területeket, majd a győztes gólt is megszereztük. Nem volt látványos mérkőzés, de az eredmény a legfontosabb.

Toni Golem vezetőedző, Balmazújváros: - Sok lehetőséget kidolgoztunk, de nem éltünk ezekkel, ráadásul egy pontrúgás után gólt kaptunk. Domináltunk a mérkőzés elején, de a focit gólra játsszák, és azt nem tudtunk szerezni.