Folytatódik az Alzheimer Café sorozat Nyíregyházán

Folytatódik az Alzheimer Café sorozat Nyíregyházán

 Már második éve, minden hónap utolsó csütörtökén megrendezésre kerül az Alzheimer Café, mely az Alzheimer betegségben szenvedők hozzátartozóinak nyújt találkozási lehetőséget.

A Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ kötetlen beszélgetésre várja a téma iránt érdeklődőket, február 28-án, csütörtökön 15 órától a Hotel Korona különtermébe. Meghívott vendég Kőműves Zsuzsanna szakpszichológus.

Ma Magyarországon nagyjából 250 ezer embert, Nyíregyházán közel 1200 beteget érint az Alzheimer kór. A kórral együtt járó ápolási, gondozási problémák embert próbáló feladatot jelentenek az egész család számára. A betegeket otthonukban ápoló családtagok számára nem csak fizikai, de hatalmas lelki megterhelés is a 24 órán át tartó szolgálat.

Az Alzheimer Café a találkozók során lehetőséget biztosít arra, hogy az érintett személyek megoszthassák egymás között gondjaikat, problémáikat, személyesen tanácsot kérhessenek a jelenlévő szakemberektől.

(Fotó: internet)