Folytatódik a nádvágás a Bujtosi Városliget területén
Fotó: Facebook / NYÍRVV

A NYÍRVV megbízásából gépi erővel folytatják a Bujtosi Városliget területén a nád aratását, melyre a társaság beszámolója szerint azért van szükség, mert a nádas minőségének javulása kizárólag a folyamatos vágással érhető el.

A nádasok kezelés nélkül hamar elöregszenek, felhalmozódik bennük az elhalt avas nád és nádtörmelék, felszaporodnak a kórokozók és a kártevők is. A régi avas nádasok eltávolítása révén biztosítják, hogy fiatal nádas jöjjön létre, ami a madarak számára is fontos a fészekrakás szempontjából. Természetesen a Bujtoson is fokozottan szem előtt tartják az élő madarak védelmét, ezért vannak szándékosan meghagyva a tó közepén elhelyezkedő zsombékok, ezzel is biztosítva számukra a megfelelő búvóhelyet, majd később a fészkelőhelyet. A kézi nádvágás már megtörtént, jelenleg egy speciális géppel aratják a nádat.