Foglalkoztatási Paktum
Nyíregyháza Önkormányzata a Megyei Kormányhivatallal együttműködve valósítja meg a projektet, melynek keretében a város területén működő vállalkozások és egyéb munkáltatók munkaerő-igényeiből kiindulva, képzési és foglalkoztatási programok valósulnak meg.
További képekért kattintson a fotóra!
Jászai Menyhért alpolgármester hangsúlyozta, a projektnek több eleme van, a cél, hogy hozzájáruljanak a munkaerőpiac bővítéséhez, a hátrányos helyzetű és inaktív, a térségben munkát vállalni szándékozó célcsoportokba tartozó személyek képzéséhez és elhelyezkedéséhez. Ezekhez több eszközük is van, például bértámogatások és képzések, amelyekre a vállalkozások pályázhatnak. Ezért is fontos a szociális foglalkoztatás területén dolgozó szervezetek tapasztalatcseréje.
SZEREPET KAPNAK A TÁRSADALMI VÁLLALKOZÁSOK
A rendezvény résztvevői átfogó képet kaphattak a társadalmi vállalkozásokról, működésükről és a helyi gazdaságban betöltött szerepükről. Soltész Anikó vállalkozásfejlesztési szakértő elmondta, Magyarországon közel 3 ezer társadalmi vállalkozás van, többségük a 2000-es években szociális szövetkezeti formában jött létre. Ma már egyre több civil szervezet, nonprofit társaság is végez ilyen munkát, a számuk pedig a piaci lehetőségekkel és a pályázati források támogatásával folyamatosan növekszik. A társadalmi vállalkozások olyan társadalmi csoportokat karolnak fel, amelyeket vissza kell vezetni a munkaerő-piacra, de önmagukban nem találnának vissza, de a segítséggel képesek értékteremtő munka végzésére.
A Nyíregyházi Foglalkoztatási Paktum projekt célkitűzései szerint a támogatások eredményeként a munkaerő piaci programokba minimum 1408 embert vonnak be, akik közül az álláshoz jutók száma legalább 786 fő, közülük 275-en képzésen is részt vesznek.
Szoboszlai Tibor
(Fotó: Szarka Lajos)