Figyelnek a kamerák

Figyelnek a kamerák

Bodrogi László, a Közterület-felügyelet felügyelet­vezetõje arról tájékoztatta szerkesztõségünket, hogy a közterület-felügyeletrõl szóló 1999. évi törvény alapján elkövetett bûncselekmény vagy szabály­sértés miatt indult eljárásban, elkövetett jogsértés miatt indított közigazgatási hatósági eljárásban a kamerák felvételei felhasználhatók. A fentiek szerint a KRESZ szabályait megsértõ vagy megszegõ gépjármûvek vezetõivel vagy üzembentartóival szemben a térfigyelõ kamerák felvételei alapján eljárás indítható. Éppen ezért felhívja a figyelmet arra, hogy a gépjármûvezetõk szabálytalan helyen ne álljanak meg vagy ne várakozzanak, olyan helyre, ahova tilos vagy nem jogosult behajtani, ne hajtsanak be, valamint a kötelezõ haladási irányra vonatkozó szabályokat tartsák be.

A térfigyelõ kamerák helyszínei megtekinthetõk az alábbi linkre kattintva.