Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!

Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!
Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!
Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!
Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!
Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!
Fiatal vagy és kacérkodsz a médiával? Szeretnél rádiós lenni? Itt az alkalom!

Kisközösségi, ifjúsági és nemzetközi! Többek között ez a Mustár FM. A 89,6 MHz-en akár Te is vezethetsz műsort! Nem, ez nem vicc. Persze, jó, ez önkéntes 'munka', de ezért ne zárd be a cikket!

A Mustárház Ifjúsági Információs és Tanácsadó Iroda berkein belül működő rádióban kipróbálhatod magad, rengeteget tanulhatsz, megismerheted a határaidat, megtalálhatod a 'hangodat' és a hozzád legközelebbi rádiós stílust, tematikus műsort. Nemcsak a műsorvezetéssel ismerkedhetsz meg. Az egyik legfontosabb, hogy a szerkesztés alapjait elsajátíthatod, sőt a nagy, kereskedelmi rádióknál is használt adásvezérlő rendszert, valamint különböző vágóprogramokat is használhatsz – persze idővel.

A rádió idén novemberben lesz 12 éves. Alapját a Mustárházban működő médiakör adta: a kezdetekben közel 30 önkéntes szorgoskodott a rádió körül. Most ugyan kisebb létszámmal működik a Mustár FM, de továbbra is nyitott 'műhely', újabb rádiós tehetségeket szeretne adni a szakmának – mondta Dombóvári Gábor. A Mustárház vezetője hozzátette:

Nemcsak ezt nyújtja a fiataloknak a Mustárház és az azt működtető Kulturális Életért Közhasznú Egyesület. Fontos az életünkben a közösségi tér-alkotás, a közösségfejlesztés és tehetséggondozás, többek között kiállításokat, koncerteket, táncházakat és nyelvi klubokat is szervezünk. Utóbbi többek között az ESC (korábban EVS) programon belül működik. Jelenleg 11 európai önkéntesünk van, akik a rádióba is készítenek műsorokat, valamint ingyenes nyelvi órákat adnak az érdeklődőknek a Szent István utcai központunkban.

 

A Mustárház nemcsak fogadó, hanem küldő szervezet is. Az ESC-n kívül aktív a nemzetközi csereprogramok szintjén is! Tehát akár arra is van lehetőség, hogy pár héten vagy akár egy éven keresztül, például Franciaországban tanuljon, éljen, önkénteskedjen egy fiatal!

Fontos a strukturált párbeszéd

A Mustárház otthona a nyíregyházi diák-polgármesteri (DPI) irodának is; ők szervezik 2 évente többek között a diák-polgármesteri választást, a Városi Verébavatót, Ifjúsági Bált, közben pedig DPI-s képzéseket, integrációs programokat is koordinálnak. A központ munkatársai rendhagyó órákat tartanak az iskolákban: népszerűsítik az Európai Unió kínálta lehetőségeket, különböző pályázatokat, programokat. Van egy jó ötleted, kell hozzá egy kis anyagi támogatás? Ebben is tudnak tanácsot adni a Mustárházban!

 

 

Szerző: Rutkai