Fényvisszaverős biciklik figyelmeztetnek

Fényvisszaverős biciklik figyelmeztetnek

Tarcsa Csaba dandártábornok, a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendõr-fõkapitányság vezetõje hétfõn elmondta, a kihelyezett kerékpár fényvisszaverõ anyaggal van bevonva, így napközben jól látható, éjszaka pedig messzirõl is világít. A bringa és a mellette lévõ figyelmeztetõ tábla hívja fel a kerékpárosok és autósok figyelmét: vigyázzanak egymásra – fõleg azokon az útszakaszokon, ahol már ilyen baleset bekövetkezett, vagy ez potenciálisan lehetséges. A rendõrfõkapitány arról is beszélt, hogy a megyei kerékpáros balesetek több mint felénél maguk a biciklisek is felelõsek voltak az ütközésekért. Ezért a bringák nekik is szólnak; óvatosabban, körültekintõbben közlekedjenek. Hozzáfûzte, a különleges figyelmeztetõ eszközökbõl a Tokaji mellett a Tiszavasvári úton, valamint Mátészalkán, a Jármi úton is kihelyeznek egyet-egyet. Ha a fényvisszaverõs biciklik beváltják a hozzájuk fûzött reményeket és csökkenni fog az érintett utakon a balesetek száma, további figyelmeztetõ bringákat is ki fog helyezni a rendõrség a megye útjai mellett. Tarcsa Csaba dandártábornok, megyei fõkapitány is jelen volt a legutóbbi közgyûlésen, amikor a rendõrség elmúlt évi munkájáról számoltak be, és egyben le is köszönt. Helyét április 1-jei hatállyal Farkas József dandártábornok vette át, aki a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Rendõr-fõkapitányság korábbi vezetõje volt.

Z. Pintye Zsolt