Felvételt hirdet a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola

Máj 15, 2018

Minden tanév végén, júniusban tartja a felvételi meghallgatását a Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola. A játékos eljárás során felmérik a 6-22 éves jelentkező zenei adottságait, majd egy elbeszélgetés következik, ahol hangszert ajánlanak a szakemberek a tanulni vágyóknak. A szülőknek ki kell tölteni egy dokumentumot. Ezt követően a felvételi bizottság meghozza döntését, amiről a szülőt írásban értesítik. Érdemes a júniusi felvételin részt venni, hiszen a nyár végi pótfelvételin már csak bizonyos hangszeres képzésekre lehet jelentkezi.

Miért érdemes zenét tanulni? Miben segít a muzsika?

A zenei nevelés nem csak zenei célokat szolgál, hanem más, kognitív folyamatokra is kedvező hatással van. A ritmus, a ritmusos játékok, gyakorlatok hatása a zenei élmény mellett: játék és örömforrás, segít a szociális kapcsolatok alakulásában, élményt ad, jókedvet hoz, erősíti az akaratot, könnyebbé teszi a tanulást, segíti a mozgáskoordinációt, fejleszti a kezek-lábak együtt és külön koordinálását, fokozza a figyelmet, koncentrációt, felébreszti a kreativitást, képzelőerőt, serkenti az improvizációs készséget. A zenei tevékenység, játék során a gyerekek egy olyan folyamat részesei, melyben megtanulnak hallgatni és egymásra figyelni. Lehetőségük van képességeik, tehetségük kibontakoztatására, és érzelmeiknek kifejezésmódot találhatnak.

A zenei nevelés befolyásolja a jellem kialakulását. Pozitív lelki, intellektuális és szociális hatásai vannak. A zenélő gyereknek javul a szociális viselkedése és az iskolai teljesítménye. A zenei nevelés kimutathatóan hozzájárul az agresszió csökkentéséhez, a zene tapintatosságra és odafigyelésre tanít, közösséget teremt.

A Vikárban mindenki megtalálja a számára kedvező hangszert!

Iskolánk a gyermekek számára „hangszer-ország” birodalmát jelenti, ahol a tanulók életkori sajátosságait figyelembe véve változatos zenei foglalkozásokat kínálunk. Első lépésként, kiváló pedagógusok felmérik a jelentkezők adottságát és ez alapján ajánlunk olyan lehetőségeket, amelyek mindenki számára örömteli zenetanulást jelenthetnek. Alkalom nyílik arra is, hogy még a hangszeres tanulmányok előtt kipróbálhassanak egyes hangszereket a gyermekek, így saját megtapasztalásuk által már ők maguk is képesek hangszert választani. Ezt a célt szolgálják interaktív beiratkozó napjaink, zenei rendezvényeink.

Hangszeres kínálatunk:

Hegedű, brácsa, cselló, nagybőgő, trombita, kürt, tenorkürt, harsona, tuba, ütőhangszerek, furulya, fuvola, klarinét, fagott, oboa, szaxofon, népi ének, citera, népi hegedű, népi brácsa, népi bőgő, kobza, cimbalom, gitár, magánének, zongora, orgona, klasszikus szintetizátor

A választott hangszeren való zenetanulás heti 2x30 perc egyéni óra keretében történik. A hangszertanulás mellett kötelező tárgyi szolfézsoktatás folyik, mely heti 2x45 perces csoportos óra elfoglaltsággal jár. Célja a zenei írás-olvasás elsajátítása, a ritmus-és hallásfejlesztés, a hangszertanulás segítése. A tanuló 4 év szolfézstanulás után választhat az alábbi szabadon választható tantárgyak közül: zenekar, kamarazene, zeneirodalom, számítógépes szolfézs. A tanulók tudásukról félévi és tanév végi meghallgatáson, hangversenyen adnak számot, melyről bizonyítványban kapnak értékelést.

Valamennyi énekes – hangszeres tanszakunkon lehetőség van kamarazenélésre, zenekari játékra. Országos és nemzetközi versenyeken is kiváló eredményeket érnek el szólistáink, zenei csoportjaink. A diákok számára elsődleges közösségi élet színterét is jelentik zenekaraink: Piccoli Archi Gyermek- és Ifjúsági Zenekar, Canto Guitarras Gitárzenekar, Vikár Fúvószenekar, Dolce Furulyaegyüttes, népzenei együttesek.

Intézményünk rendszeres hangversenyélettel büszkélkedhet. Célunk nem csak a hangszeres tanulmányok magas szintű biztosítása, hanem hangverseny-látogató közönség nevelése is. Ennek érdekében iskolánk művésztanárai, kiemelkedő növendékei és meghívott művészek rendszeresen koncerteznek hangversenytermeinkben. Több korosztály számára különböző zenei műfajokban kínálunk gazdag programot. Évente 1000 gyermek látogatja a közismert Kakaó-bérlet hangversenysorozatunkat. Évről évre megújulunk, figyelembe véve a gyermekek, szülők, a közönség igényeit, újszerű kezdeményezéseknek is helyet adunk. Tanulóink délutáni oktatás keretében hangszeres és a hangszertanulást segítő elméleti képzést kapnak (szolfézs, zeneirodalom, előkészítő foglalkozások). Több időpontot, lehetőséget kínálunk egy-egy órára, melyek közül a szülők választhatnak. Emellett a tanulók csatlakozhatnak a különböző együttesek munkájához. A művészeti iskola célja elsősorban a zene alapjainak megtanítása, de a kiemelkedően tehetséges gyermekeknek a zenei pályára irányítása is feladataink közé tartozik.
A hangszeres oktatást megelőző években, zenei előképzettségtől, életkortól függően, zeneovit, szolfézs előképzőt ajánlunk.

Hangszeres tanszakra a 2018. szeptember 1-ig 6. életévüket betöltött tanulók jelentkezését várjuk.

A felvételi meghallgatás helye és ideje:
2018. június 14 - 15. csütörtök - péntek, 14-18 óráig
Vikár Sándor Zenei Alapfokú Művészeti Iskola, 4400. Nyíregyháza, Kürt utca 5-11.
Telefon: 06-42/504-346
www.vikarzeneiskola.hu
info@vikarzeneiskola.hu
helyettesi@vikarzeneiskola.hu

A felvételt nyert tanulókat e-mailben kiértesítjük.

Felvételi meghallgatás:
A hangszeres szakokra jelentkezők kiválasztása alkati szempontok figyelembevételével történik.

Általánosságban: fiziológiai adottságok vizsgálata. Zenei: egy szabadon választott népdal vagy gyermekdal éneklése, ritmuskészség felmérése.

A jelentkező taps formájában legyen képes egyszerűbb ritmusképletek visszaadására, egyszerűbb dallamfordulatok visszaéneklésére.

Előző hír
Swing, szerelem, Szulák - koncert a VMKK-ban
Következő hír
Beszélgetés egy 56-os hazafival

Kapcsolódó híreink