Felvételi zárlat a hajléktalanellátó menedékhelyeken, átmeneti szállást jelölt ki a város
Fotó: Illusztráció

Az EMMI utasítása szerint a hajléktalanellátó menedékhelyeken felvételi zárlat van.

Emiatt a településen hajléktalanná vált személyek részére elrendelt karantén esetére a polgármester átmeneti szállást jelölt ki, ahol jelenleg 1 fő tartózkodik. A karantén szabályok betartását a helyszínen a közterület-felügyelet és a mezőőri szolgálat 0-24 órában biztosítja.

A kedd délutáni, részletes városházi sajtóközleményt ITT olvashatja el. A városvezetés által felállított operatív munkacsoport naponta elemzi a helyzetet, s szükség esetén további intézkedésekre tesz javaslatot. Kérik, hogy a hiteles és aktuális információkat kísérjék figyelemmel a https://koronavirus.gov.hu/ weboldalon, valamint az önkormányzat által kiadott sajtóközleményekből. Valamennyi eddig kiadott, a járvány megfékezésének érdekében hozott helyi intézkedéseket is tartalmazó sajtóközleményük elérhető városunk hivatalos weboldalán: https://www.nyiregyhaza.hu/