Felhívás – Közeleg az első féléves adóbefizetési határidő, március 18. a pontos dátum!

Felhívás – Közeleg az első féléves adóbefizetési határidő, március 18. a pontos dátum!

A 2019. I. félévre esedékes adók befizetési határideje március 18. (hétfő).

A Polgármesteri Hivatal Adóosztálya a napokban értesíti ügyfeleit a nyilvántartott adózók folyószámla egyenlegéről, a 2019. február 20-áig beérkezett befizetések figyelembevételével. Az értesítő tartalmazza az adózó tavalyi évről elmaradt tartozását, az erre az évre esedékes helyi adókat, valamint a gépjárműadót és az esetleges késedelmi pótlékot.  Az Adóosztály 46.741 db értesítőt küldött ki. A magánszemélyek csekken, míg a cégek és a vállalkozók átutalással teljesíthetik esedékes adófizetési köztelezettségeiket.

Az adóhatóság felhívja ügyfelei figyelmét arra, hogy a fizetési határidőre érdemes odafigyelni, mivel azoknak az adózóknak, akik fizetési kötelezettségüknek határidő után tesznek eleget, késedelmi pótlékot kell felszámítani.