Felfüggesztettet kapott

A ködös időben a férfi figyelmetlen volt, ezért későn észlelte azt, hogy előtte, vele azonos forgalmi sávban 65 km/h sebességgel szabályosan halad egy személygépkocsi, ezért annak a busszal nekiütközött.

A személygépkocsiban öten utaztak, akik közül ketten 8 napon túl gyógyuló súlyos sérüléseket szenvedtek, míg hárman 8 napon belül gyógyuló sérüléseket.

A rendőrség a helyszínen őrizetbe vette az autóbusz figyelmetlen vezetőjét, aki egyébként a felelősségét a balesetért elismerte.

A Nyíregyházi Járási és Nyomozó Ügyészség közúti baleset gondatlan okozásának vétsége miatt állította a mai napon bíróság elé a vádlottat, akit a Nyíregyházi Járásbíróság 1 év 6 hónap fogházbüntetésre ítélt, melynek végrehajtását 2 évre felfüggesztette. Ezen kívül 2 évre eltiltotta a bíróság az autóbusz vezetésétől is a vádlottat, valamint kötelezte közel 160 000 forint bűnügyi költség megfizetésére is. Az ítéletet mindenki tudomásul vette, így az jogerős.