Felemás kezdés a vízilabdásoknál

Az Észak-keleti Területi Vízilabda Bajnokság Gyermek IV. korosztályában is elkezdődtek a küzdelmek. A sok korosztályos gyermek miatt az Aqua SE és az NYVSE egy-egy csapattal képviselteti magát, így elegendő játékpercet kaphat minden ifjú vízilabdás. Az első fordulóra vasárnap Egerben a Bitskey Uszodában került sor. Mindkét csapatunk 2-2 mérkőzést játszott.


 - A mérkőzéseket látva általánosságban elmondható, hogy sikerült szinten tartani a gyermekek erőnlétét, motiváltságát, annak ellenére, hogy nem a megszokott környezetükben - és kevesebb edzésidőben - tudnak készülni. Az AQUA SE néven szereplő csapatunk mindkét mérkőzését megnyerte, elég nagy gólkülönbséggel, de ezzel együtt is a helyzet kihasználásunk volt a legrosszabb mutatónk a mérkőzéseken. Ebben látszik meg leginkább, hogy jelenleg csak igen korlátozott lehetőségünk van a labdás edzésekre. NYVSE-s csapatunkra is jellemző volt a gyenge helyzetkihasználás, de ez a csapat a határozott védekezéssel is adós maradt, így mindkét mérkőzés vereséggel végződött. - tájékoztatott Éder Zsolt gyermek edző

Eredmények:
AQUA SE - Vasas SC              17-3
AQUA SE - Aquaworm 2011    16-1
NYVSE - Vasas SC                  2-14
Zempléni VK - NYVSE             11-5