Február 14-én elindult a 3G-s mobilkészülékek lecserélésére létrehozott készülékcsere-támogatási program
Fotó: Illusztráció

Február 14-én elindult a 3G-s mobilkészülékek lecserélésére létrehozott készülékcsere-támogatási program, melynek keretében az elavult mobilok tulajdonosai legfeljebb 20 ezer forintnyi, vissza nem térítendő állami támogatást igényelhetnek az új eszköz vásárlásához.

Az ügyintézésre országosan mintegy 700 üzletben lesz lehetőség. Az első időszakban a használatban lévő 3G-s, májustól pedig már a 2G-képes mobiltelefonok cseréjéhez is 20 ezer forintos támogatást nyújt az NMHH, új, minimum 4G-képes készülék vásárlásakor. A kezdeményezés célja, hogy a jelenleg használt, régi készülékek tulajdonosai számára biztosítsák a gyors és kényelmes mobilkommunikáció adta lehetőségek elérését. A hatóság már korábban leszögezte, hogy elsősorban a rászorulóknak kíván segíteni a készülékváltásban, ezért a támogatás maximum 120 ezer forint értékű készülékekre használható fel. A támogatás igénybevételéhez a használt mobiltelefonokat le kell adni a kereskedőknél, akik gondoskodnak azok megsemmisítéséről. A szervezet emlékeztet, azért kezdeményezte a program létrehozását, mert a piaci várakozások és a mobil szolgáltatók nyilatkozatai szerint 2022 és 2023 első féléve között várható Magyarországon a 3G-technológia kivezetése. A hírközlési hatóság kiemelten fontosnak tartja, hogy a technológiaváltás ne érje felkészületlenül a fogyasztókat, ezért kezdeményezte az 5 milliárd forintos keretösszegű támogatási programot az elavuló mobiltelefonok lecseréléséhez. A támogatásra minden magyarországi lakóhellyel rendelkező természetes személy jogosult, aki legfeljebb 3G-képes aktív készülékkel rendelkezik.