Fantasztikus volt a hangulat a Parno Graszt és a Bohemian Betyars közös koncertjén

Fantasztikus volt a hangulat a Parno Graszt és a Bohemian Betyars közös koncertjén
Fantasztikus volt a hangulat a Parno Graszt és a Bohemian Betyars közös koncertjén

A VIDOR második napján, szombat este a Parno Graszt a Bohemian Betyars zenekarral együtt lépett színpadra. Magyar népzene és hagyományos cigány folklór szólt kupán, hegedűn és gitáron, egészen korszerű hangszerelésben.

 

Bohém, hóbortos együttesek. Magyar, cigány és balkáni népzenével. A fehér ló kupával és harmonikával, a betyárok pedig elektromos gitárral és prímással éneklik meg a világ örömeit, bánatait. A Parno Graszt Indiában kutatta zenei gyökereit, majd bemutatkozott az Egyesült Államok 20 városában is, és szerepelt A Dal színpadán. A bohém betyárok rajongótábora pedig a speed-folk freak-punk dalokra Miskolctól Spanyolországig és még tovább, Dél-Koreáig  lázba kerül. Nyilván ők, a fiatalabbak kezdeményezték a fúziót.