Faápolás Sóstón: a száraz, balesetveszélyes ágakat távolítják el, nem csonkolnak
Fotók: Zajácz Barbara
Faápolás Sóstón: a száraz, balesetveszélyes ágakat távolítják el, nem csonkolnak
Faápolás Sóstón: a száraz, balesetveszélyes ágakat távolítják el, nem csonkolnak
Faápolás Sóstón: a száraz, balesetveszélyes ágakat távolítják el, nem csonkolnak
Faápolás Sóstón: a száraz, balesetveszélyes ágakat távolítják el, nem csonkolnak

Az átfogó, műszeres favizsgálat során feltárták, hogy Sóstógyógyfürdőn a víztoronynál, valamint a Krúdy Vigadó mögötti parkos részen található szürkenyár és kocsányos tölgyfák száraz, elkorhadt vastag ágainak eltávolítása szükségszerű a balesetveszély megelőzése és az esetleges károkozás elkerülése érdekében.

Csütörtökön a NYÍRVV Nonprofit Kft. szakemberei megkezdték az érintett fák ún. szárazolását, azaz a száraz, elhalt, elkorhadt ágak eltávolítását. A faápolási feladatok pénteken is folytatódnak.

A NYÍRVV rövid tájékoztatásához a város főkertésze, Halmi-Hódos Katinka hozzáfűzte, 2023 tavaszán minősített favizsgáló csoport vizsgálta meg a sóstógyógyfürdői víztorony mellett álló, két szürke nyárfát – is.

Koronaredukció a nyugalmi időszakban következik majd

– Az szemrevételezéssel is megállapítható, hogy a lombkoronában jelentős mennyiségű a száraz, kéregrákos, illetve letört ág. Fentiek és „fakopp” műszeres vizsgálat alapján a fák fenntarthatósága 20–30%-os koronaredukcióval biztosítható. A vegetációs időszakban történő csonkolás azonban a fák számára hatalmas tápanyagveszteséget jelentene, így ezt a munkálatot a fák nyugalmi állapotában, legkorábban az őszi időszakban lehet elvégezni. Az élet- és vagyonbiztonság védelme érdekében – tekintettel az elmúlt időszakban történt káreseményekre – a fákon első ütemben a belső koronarészek szárazolását végzik, mely a száraz, így balesetveszélyes ágak eltávolítását foglalja magában – tájékoztatott a városi főkertész.