Ezüstöt ért az idei legjobb időeredmény
Szurovcsák Ivett második lett az úszók ifjúsági bajnokságán.

51 klub, 274 versenyző, 1313 rajt, ez jellemezte a 87. Magyar IFI Úszó OB-t. A nyíregyházi színeket Urbin Tamás a Nyíregyházi Sportcentrum vezetőedzője és 8 versenyzője képviselte, köztük két ifjúsági válogatott Buskó Csenge és Szurovcsák Ivett. Ivett 100 m mellen idei legjobbjával a 2. helyet szerezte meg.

Az ezüstérem mellé 50 m mellúszásban még egy értékes 4. helyezést ért el, Csenge pedig gyorsúszásban egy 5. és 8. hely begyűjtésével büszkélkedhet. A Sportcentrum 4X100 m-es vegyes váltója negyedikként ért célba, épphogy lemaradva a dobogóról. Ez azért nagy eredmény, mert a váltóban két lány 4-5 évvel fiatalabb volt a mezőny többi tagjánál. A váltó tagjai: Csontos Réka, Szurovcsák Ivett, Hatházi Dóra és Buskó Csenge.