Ezer ebéd – Megoldotta az önkormányzat a hátrányos helyzetű gyermekek étkeztetését

A Kormány határozatban, illetve rendeletben döntött az iskolákban a tantermen kívüli, digitális munkarend bevezetéséről, valamint a települési önkormányzat polgármestere hatáskörébe utalta a bölcsődékben, óvodákban rendkívüli szünet elrendelését.

Ehhez kapcsolódóan Nyíregyháza is azonnal lépett, s a rendkívüli helyzetben is megoldotta a szünidei időszakhoz hasonlóan az otthonukban maradó, hátrányos helyzetű gyermekek étkeztetését. A Nyíregyházi Televízió hírműsorába készített anyagból – melyben elsőként Jászai Menyhért alpolgármestert kérdeztük a témában – az is kiderül, hányan kapják az ebédet, valamint, hogy azok étkeztetése is megoldott, akik az óvodai-bölcsődei ügyeletet veszik igénybe. Stábunknak Örökösföldön sikerült megszólaltatni egy érintett nagymamát – aki meglepődött rajta, de nagyon hálás a lelkiismeretes hozzáállásért –, ám természetesen az egész várost érinti az ételosztás, a Jósavárostól a Huszártelepig.

Részletek a videóban:

 

Szerzők: Bakai Judit, Tarczy Gyula