Ez történt Nyíregyházán – Egy évesek a CNG-buszok, fejlődik a kórház és a Bujtos

Ez történt Nyíregyházán – Egy évesek a CNG-buszok, fejlődik a kórház és a Bujtos

A falusi disznótor hagyományait és ízeit elevenítették fel hétvégén a Sóstói Múzeumfaluban
Az időjárás is kedvezett a város első idei nagyrendezvényének. A II. Nyírségi Disznótoros Fesztivált, egyben a 18. Nemzetközi Böllérversenyt szombaton tartották, autentikus helyszínen.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/a-falusi-disznotor-hagyomanyait-es-izeit-elevenitettek-fel-hetvegen-a-sostoi-muzeumfaluban-2019-02-18

Megye és országhatárokon túlról is érkeztek csapatok.

Egy éve közlekednek városunkban a CNG-hajtású autóbuszok!
Kedd délelőtt a Városházán, a sajtó nyilvánossága előtt értékelték az üzemeltetés tapasztalatait. A tájékoztatón kiemelték, a gázüzemű, alacsony padlós járművek modernek, csendesebbek és környezetkímélőbbek, mint elődeik.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/egy-eve-kozlekednek-varosunkban-a-cng-hajtasu-autobuszok-2019-02-19

A telephely várhatóan 2021 őszére készül majd el.

Növekvő turistaforgalom – Egyre népszerűbb úticél Nyíregyháza
A KSH előzetes adatai alapján az elmúlt évben 10,1 százalékkal nőtt a Nyíregyházára érkező vendégek, 7,53 százalékkal pedig az általuk eltöltött vendégéjszakák száma az előző évhez viszonyítva a kereskedelmi szálláshelyeken. Ez köszönhető az új szálláshelyek megnyitásának, a folyamatos marketing kampánynak, és a belföldi turizmus erősödésének.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/novekvo-turistaforgalom--egyre-nepszerubb-uticel-nyiregyhaza-2019-02-20

2018-ban több új szálláshely is nyílt a városban.

Kórházi fejlesztések – Új nővérszálló, eszközbeszerzések és infrastrukturális beruházások
A betegbiztonság növelése, az egészségügyi szakemberek helybentartása is célja a Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kórházak és Egyetemi Oktatókórháznak – mondta az intézmény főigazgatója. Dr. Adorján Gusztáv kiemelte, folyamatosak a fejlesztések, a jelentős eszközbeszerzések és az infrastrukturális beruházások.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/korhazi-fejlesztesek--uj-noverszallo-eszkozbeszerzesek-es-infrastrukturalis-beruhazasok-2019-02-22

Folyamatosak a fejlesztések.

Tovább zöldül a Bujtos - Már zajlik a projekt
Aki mostanában a Bujtosi Városligetben sétál (fut, játszóterezik...), feltűnhet neki, hogy a hó olvadtával munkások jelentek meg a területen. Többen kérdezték szerkesztőségünket: mi lesz ott? A rövid válasz: újabb, további fejlesztés, elősegítve a rekreációt.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/tovabb-zoldul-a-bujtos-mar-zajlik-a-projekt-2019-02-23

A liget rekonstrukciója során zöldfelület megújítását tervezik.

Idén hét városi nagyrendezvény lesz Nyíregyházán
Hét, idegenforgalmi és városmarketing-szempontból is jelentős kulturális nagyrendezvény költségeihez ad együttesen 43,5 millió forint támogatást a nyíregyházi önkormányzat. Az idei szezon a február 16-ai II. Nyírségi Disznótoros Fesztivállal kezdődött, és december 31-én ér véget, a Városi Szilveszterrel.
További információk: https://www.nyiregyhaza.hu/iden-het-varosi-nagyrendezveny-lesz-nyiregyhazan-2019-02-24

Idén hetedik alkalommal rendezik meg a Tirpák Fesztivált, szeptember 21-22-én.

 

Borítókép: Kohut Árpád