Évindító ülését tartotta az Idősügyi Tanács

A városháza Bencs termében gyűltek össze idén is a nyíregyházi idősszervezetek vezetői. – Az esztendő első Idősügyi Tanácsülésének legfontosabb témája a szervezet munkatervének elfogadása mellett az Idősek Akadémiájának a folytatása volt – mondta dr. Ulrich Attila, Nyíregyháza alpolgármestere.

További képekért kattintson a fotóra!

Az ülés résztvevői idén is részletes tájékoztatót hallhattak az egyes idősellátási formákról, valamint az azokat érintő térítési díjakat illetően Szilvásiné Bojda Mártától, a Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ vezetőjétől.

 

Vetélkedő generációk között

 

Az ülésen a tanács legújabb kezdeményezése, a generációk közötti vetélkedő is szóba került. Mindezek mellett tanácskoztak a hajléktalan és a nehéz sorsú idős emberek ellátásáról, a Kossuth tér kerékpár-mentesítéséről, valamint áttekintették a Digitális Magyarország programját is.

Piszár Tünde

(Fotó: Szarka Lajos)