Erős és egységes, a jogbiztonságot garantáló Európa pártján van a Momentum Mozgalom

Erős és egységes, a jogbiztonságot garantáló Európa pártján van a Momentum Mozgalom
Momentum Mozgalom

Egy olyan erős és egységes Európa pártján van a Momentum, amely meg tudja védeni az állampolgárait mind a külső, mind a belső fenyegetésektől – jelentette ki szombati, nyíregyházi sajtótájékoztatóján dr. Cseh Katalin. A mozgalom EP listavezetője szerinte csak ez garantálhatja a jogbiztonságot minden európai állampolgár számára s csak így léphetünk fel azok ellen a kihívások ellen, amik valóban fontosak. Dr. Cseh Katalin ezek között említette a klímaváltozást, a robotizációt, a digitalizációt és a külső fenyegetéseket. A Momentum Mozgalom EP listavezetője szerint jogállami garanciákhoz kell kötni az EU-s pénzek osztásának jogát, amiből ők kórházakra, iskolákra, munkahelyekre fordítanának, mert ezt tartják a legfontosabbnak. Egyben jelezte: kötelezővé kellene tenni az Európai Ügyészséghez való csatlakozást. Babosi György helyi elnök a sajtótájékoztatón a jövő vasárnapi választás kapcsán hozzátette, az Európai Unió érték, amit meg kell védeni, de meg is kell újítani.

 

A 2019-es európai parlamenti választások tétje az, hogy egy kicsi, gyenge, széthúzó Európában, vagy pedig egy erős, nagy és összetartó Európában képzeljük el hazánk jövőjét. Nem kérdés, hogy Magyarország Szent István óta Európa része. Európa jövője Magyarország jövője. Európai Uniós tagságunknak életképes alternatívája nincsen. Az Európai Unió kontinensüknek a legnagyobb sikertörténete. Soha, semmi nem garantálta egyszerre ennyi embernek és ilyen hosszú ideig a békét, a szabadságot és a jólétet.