Érmek Miskolcról - újabb versenyen a Nyíregyházi Sportcentrum úszói

Érmek Miskolcról - újabb versenyen a Nyíregyházi Sportcentrum úszói

A Nyíregyházi Sportcentrum úszói Miskolcon ünnepelték a Víz világnapját egy jó versenyzéssel. Összesen 17 éremmel tértek haza, ebből 5 arany-, 3 ezüst- és 9 bronzérem volt.

A 2006 és idősebb kategóriában Hatházi Dóra remekelt, ugyanis megnyerte a 100 pillangót és a 200 gyorsat is, az utóbbit 2:04,46-os egyéni csúccsal. Kis Anasztázia bronzot szerzett 200 vegyesen, Veress Fanni szintén a dobogó harmadik fokára állhatott, csak ő 200 pillangón.

A 2007-es kategóriában Molnár Fruzsina aranyérmes lett 200 háton, Fekete Vivien pedig ezüstérmes 100 gyorson. Lénárt Zsófia 200 vegyesen és 200 mellen is szép időeredmény elérve lett harmadik helyezett. A 4x50-es leány gyorsváltónk szintén bronzérmes lett Lénárt Zsófia, Fekete Kitti, Lénárt Eszter és Fekete Vivien összeállításban.

A 2008-asoknál Lakatos-Szepesi Dorina aranyérmet hozott haza 200 gyorson és bronzot 100 gyorson.
A legfiatalabbaknál is volt érem. Lengyel Zalán első lett 50 háton és harmadik 100 háton. Keczán Noel 50 háton második lett, 100 gyorson pedig harmadik.

Nyílt kategóriában került megrendezésre lányoknál a 800 gyors, fiúknál pedig az 1500 gyors. Kis Anasztázia a dobogó második fokára állhatott fel nagy csata után, fiúknál pedig Kovács Péter úszta fel magát a dobogó harmadik helyére.

Szerdától kezdetét veszi a Magyar Felnőtt (OPEN) Országos Bajnokság, amely döntőit 18:00 órától az M4 is élőben közvetít.

Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor, Kecskés Evelin, Kelemen Olimpia