Eredményesen szerepeltek a nyíregyházi nyugdíjasok a Koltón megrendezett szavalóversenyen

A Nyíregyháza és Térsége Nyugdíjas Szövetség 2023. évi díjnyertes szavalói is részt vettek a Koltón megrendezett IX. Petőfi Sándor szavalóversenyen.

A rendezvényre a versenyzőket többen elkesírték, szurkoltak és nagyon örültek az eredményeknek. A Máramaros megyei Koltó, az egyik legismertebb erdélyi Petőfi zarándokhely. A költő feleségével, Szendrey Júliával egykor itt töltötte a mézesheteket. A kiztazó csapat első állomása Nagybányán volt, ahol megnézték a14. században épült Szent István templom megmaradt, szépen felújított, 40 méter magas harangtornyát, a főteret, és a nagybányai festőket bemutató szoborcsoportot. A Fekete Sas fogadó előtti Petőfi Sándor emléktáblánál ünnepi megemlékezést tarottak. 

Koltón a nemrég felújított Teleki -Kastélyhoz mentek, ahol megnézték a Petőfi relikviákat, és az emlékparkot.

A szavalóversenyt idén kilencedik alkalommal rendezték meg. A versenyzők nagy része Magyarország különböző városaiból érkezett. Az idén 70 szavaló nevezett. A versenyt a Koltói Petőfi Sándor Emlékegyesület szervezte, rendezte Bencze Zita vezetésével.

A szombaton 10 órától kezdődő Petőfi szavalóversenyen megyénk nyugdíjasait 5 fő képviselte;

Cseh András, Gorzó György, Hanuszik Sándorné, Pálóczi Ilona, Szabó Veronika.

Az ünnepélyes megnyitón Csendes Lajos Koltó polgármestere köszöntötte a megjelenteket.

A köszöntést követően elmondta, hogy Koltó a Petőfi kultúra legfőbb emlékhelye. Nagyon fontos az identitás megtartása, a hagyományok őrzése. Koltón az ifjú házasok első útja a templomból a Petőfi emlékhelyre vezet. 

A Teleki Sándor Művelődési Ház nagytermében általános iskolások alsó és felső osztályosai, középiskolások, és felnőttek csoportokban folyt a verseny.

A versenyzők először Petőfi Sándor verset mondtak, rögtön utána a szabadon választott vers következett.

A versenyzők előadását 5 fős zsűri értékelte.

A kisiskolások szívet melengető versmondása, a nagyobbak és a felnőttek szép előadásmódja igazi élményt nyújtott.

A verseny végén koltói gyermek néptáncosok, gitár művész, és a helyi tánccsoport és népdalkör műsorát láthatták, amíg a zsűri dolgozott. Az eredményhirdetés után a szervezők finom töltött káposztával vendégelték meg a résztvevőket.

Gratulálunk a nyerteseknek, akik jutalomban is részesültek.

Eredményeink:

Felnőtt kategóriában:

I. helyezett Balogh Jenő Debreceni versenyző

 II. helyezett: Szabó Veronika

(Petőfi Sándor: Ivás közben és József Attila: Kései sirató című versek előadásáért)

III. helyezett: Gorzó György

(Petőfi Sándor: Falu végén kurta kocsma című és Gyurkovics Tibor: Fecske című versek előadásáért)

Különdíjat kapott: Cseh András

(Petőfi Sándor: Egy estém otthon Baranyi Ferenc: Szeretlek kedvesem)

Különdíjat kapott: Hanuszik Sándorné

(Petőfi Sándor: Csokonai Vitéz Mihály és Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde Az éj monológja versek előadásáért)

Különdíjat kapott: Pálóczi Ilona

(Petőfi Sándor: Távolból és Arany János: Mátyás anyja című versek előadásáért.)

Kapcsolódó galéria

Nyugdíjasok a koltói szavalóversenyen