Épül a tanuszoda Fehérgyarmaton!
Elhelyezték az épülő tanuszoda alapkövét a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Fehérgyarmaton.

A létesítmény a Nemzeti Köznevelési Infrastruktúrafejlesztési Program keretében valósul meg, csaknem 360 millió forintból. Az uszodaépítést 100 százalékban a kormány finanszírozza és az üzemeltetését is átvállalja. Az országos fejlesztési programról Boros Anita vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkár elmondta, tornatermek, tanuszodák és komplett iskolák, illetve tantermek építését foglalja magába, és 78 magyarországi települést érint. Az első ütemben országszerte 24 tanterem, 25 tornaterem és 24 tanuszoda épül, valamint 5 komplett iskolafejlesztés valósul meg. A beruházásokat teljes egészében költségvetési forrásból finanszírozza az NFM, a helyi önkormányzatoknak nem kell önerőt a programhoz biztosítaniuk. Minden létesítmény a helyi sajátosságokhoz, kulturális, történelmi és építészeti hagyományokhoz alkalmazkodik, ennek megfelelően Fehérgyarmaton Makovecz-stílusú uszoda fog megépülni.

– Az 1500 négyzetméter alapterületű, elhúzható oldalfalú, egy nagy- és egy tanmedencével rendelkező létesítményben az iskolai úszásoktatás mellett a város és a környék lakói is sportolási lehetőséghez jutnak. A fehérgyarmati tanuszoda 2017 januárjára készül el, a diákok a 2016/2017-es tanévben vehetik majd birtokba. A fejlesztési program második ütemét hamarosan a kormány elé terjeszti az NFM – közölte a helyettes államtitkár. – Óriási dolognak tartjuk, hogy a kormány hazánk távoli vidékén olyan sportfejlesztést, sportberuházást valósít meg, amelyre az elmúlt 100 évben nem került sor. Ez a beruházás a jövőnek szól. A kormány legtöbb intézkedése mögött ugyanaz a filozófia áll; egy Magyarország van, és ez az ország oly hely kell, hogy legyen, ahol minden gyermeket egyenlő esélyek illetnek meg. Mi egy olyan Magyarországot akarunk, amely minden gyermek számára biztosítani tudja azokat a feltételeket, hogy egészséges felnőtté váljon. Jól tudjuk ugyanis, hogy aki gyermekként nem szereti meg a sportot, akkor már felnőttként bizonyosan sokkal nehezebb lesz. Ezért a mi felelősségünk az, hogy a fiataloknak megtanítsuk, hogy számunkra legalább olyan rutinná kell válni a testnevelésnek, a sportnak, minthogy természetes számunkra a digitális ismeretek elsajátítása – mondta el dr. Boros Anita, vagyongazdálkodásért felelős helyettes államtitkár.

Z. Pintye Zsolt