Elvitte a pontokat a Tiszakécske

A Tiszakécske ellen lépett pályára a Nyíregyháza Spartacus a labdarúgó Merkantil Bank Ligában.

Nyíregyháza Spartacus - Tiszakécske 1-2 (1-1)

Balmazújváros 300 néző

Jv:Zimmermann Márió (Punyi Gyula, Márkus Péter)

Nyíregyháza: Fejér - Farkas B.(Pataki a szünetben), Szokol (Csősz a szünetben), Deutsch, Nagy B.,Sigér (Papucsek 89.), Pekár, Pantovic (Adamcsek 72.), Szerető, Gresó, Myke (Novák 64.)
vezetőedző: Visinka Ede

Tiszakécske: Antal B.– Balázs B., Végső, Máté Zs., Farkas N., Erdei, Kiss N., Pongrácz (Zamostny 67.), Biben, Oláh M.(Gyurján 80.), Vachtler (Geiger 59.)
vezetőedző: Klausz László

1. perc A vendégek kezdték a mérkőzést.
8. perc Mezőnyjáték. A meccs előtt egy zápor eláztatta a pályát, csúszkálnak kicsit a játékosok.
11. perc Vezet a Tiszakécske. Vendég szöglet után Kiss N. fejelt a kapuba, 0-1.
15. perc Vachtler lőtt mellé 20 méterről.
18. perc Nagy B. ment el lendületesen a bal oldalon, beadása után Gresót lerántották középen, elmaradt a büntető.
20. perc Myke indult meg veszélyesen Fejér kidobása után, végül tisztáztak a védők.
27. perc Gyors hazai kontra végén Pantovic tette középre a labdát, Antal fogta meg.
31. perc Pantovic szöglete után Szokol maradt le centikkel a labdáról a hosszú oldalon.
37. perc Balázs kapott sárga lapot.
39. perc Kiss N. kapott ajándékba egy labdát, de mellé lőtt.
40. perc Szerető indult el lendületesen, majd nagy erővel mellé lőtt 24 méterről.
42. perc GÓÓÓÓL! Pekár László szabadrúgása után Myke Ramos lőtt a kapuba közelről, 1-1.
45. perc Szokol Zsolt sérült meg, hordágyon kellett levinni.
Vége az első félidőnek, 1-1 az állás.

51. perc Pekár lőtt két csel után, védett Antal.
55. perc Végső kapott sárga lapot.
60. perc Myke előbb az oldalhálóba lőtt a jobb oldalról, majd egy perccel később Antal hárította bravúrral a balról érkező lövését.
65. perc Pekár veszélyes beadásáról alig maradt le Gresó.
74. perc Kiss N. kapott sárga lapot.
76. perc Zamostny csúsztatott egy beadás után, Fejér nagyot védett.
77. perc Szerető lőtt végül egy Gresó szóló végén, szögletre pattant a labda.
82. perc Vezet a Tiszakécske, Biben beadása után Zamostny fejelt a kapuba, 1-2.
87. perc Sigér kapott sárgát.
88. perc Nagy B. lőtt fölé 20 méterről.
91. perc Novák elől mentettek a venégek a kapu előtt Gresó beadása után.
92. perc Antal kapott sárgát.
Vége a mérkőzésnek, a Tiszakécske győzött.

Visinka Ede: – Nagyon rosszul kezdtük a mérkőzést, ötlettelenül játszottunk, egy félidő előnyt adtunk az ellenfélnek, emiatt hátrányba is kerültünk. A második félidőre átrendeztük a dolgokat, így már jobban játszott a csapat, de sokszor rossz döntést hoztunk. Csordogált a mérkőzés, folyamatosan előre cseréltünk, mert győzelemre játszottunk, erre kaptunk egy megmagyarázhatatlan gólt. Okosabban kell játszani, és ettől többet kell nyújtani. Még ilyen, rosszabb játékkal is lehetett volna nyerni, vagy legalább nem kikapni.

Klausz László: – Nagyon ránk fért ez a győzelem. Nem minden működött úgy, ahogy szerettem volna, a védekezésünket például fejleszteni kell, mert megint gólt kaptunk pontrúgásból, márpedig ezek olyan lélektani pillanatokat okozhatnak, amik eldönthetnek meccset. Az eredmény viszont mindent felülír, összességében megérdemelten nyertünk.