Elstartolt az Idősek Akadémiája

Az Idősek Akadémiája már 14 éve tart, az érdeklődés pedig folyamatos. A rendezvénysorozat ismeretterjesztő és kultúraközvetítő előadásokból áll, a programok a kikapcsolódás mellett segítséget nyújthatnak a mindennapi élet nehézségeiben és az egészségügyi problémák megoldásában is. A programokon ismert szakemberek tartanak előadásokat, elsősorban szépkorúaknak. Ezek célja, hogy javuljon az idős emberek életminősége, és a nyugdíjas kort elérve ne csökkenjen szellemi és fizikai aktivitásuk.

További képekért kattintson a fotóra!

Az idei, tavaszi előadássorozat első alkalmán a családorvoslás jellemzőiről és komplexitásáról hallhattak előadást az érdeklődők. Szó esett a háziorvos feladatairól, a Nyíregyházán működő 24 órás háziorvosi ügyeletről, ami az országban is csak nagyon kevés helyen van, és többek között arról is, hogy a háziorvos nemcsak a szervi betegségeket kezeli, hanem segít a szociális problémák megoldásában és szakértői tevékenységet is végez. Az Idősek Akadémiája programsorozata jövő héten Célok és tudatosság az idős korban címmel folytatódik.

Program:

Április 21. 14 óra Célok és tudatosság idős korban
Előadó: Dr. Nagy Edit főiskolai tanár

Április 28. 14 óra Az otthonvédelem és a bűnmegelőzés alapszabályai
Előadó: Gurbán Csaba rendőr főhadnagy

Május 5. 14 óra Őseink történelme. Nyíregyháza kialakulásának korai eseményei
Előadó: Dr. Németh Péter régész-múzeumigazgató

Május 12. 14 óra Kacagva kocogjunk szépkorúak. A sportolás egészségünkre gyakorolt hatásai
Előadó: Dajka László sportszervező

Bruszel Dóra