Először szavazók Nyírbátorban – A legtöbb első szavazó Nyírbátorban voksol

Először szavazók Nyírbátorban – A legtöbb első szavazó Nyírbátorban voksol
Az először szavazó Pál Krisztina mutatja az először szavazóknak járó, mobiltelefonok hátoldalára ragasztható kitámasztót az önkormányzati választáson a nyírbátori József Attila utcai óvodában kialakított 1-es számú szavazókörben 2019. október 13-án

A májusi európai parlamenti választás óta 38 ezren váltak nagykorúvá, azaz választópolgárrá.

Mobiltelefonok hátoldalára ragasztható kitámasztót kapnak a Nemzeti Választási Irodától az első választók. A piros-fehér-zöld színű, választás 2019-feliratú hajlítható mobiltelefon-kitámasztókat a szavazóhelyiségben vehetik át a fiatalok a szavazatszámláló bizottságoktól. A legtöbb első szavazó a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei Nyírbátor 1-es számú szavazókörében adhatja le szavazatát.

A fotón az először szavazó, roma nemzetiségi Pálné Karászi Margaréta Margit leadja szavazatát a helyi önkormányzati képviselők és polgármesterek, valamint a nemzetiségi önkormányzati képviselők választásán a nyírbátori József Attila utcai óvodában kialakított 1-es számú szavazókörben 2019. október 13-án.

 

Fotók: MTI