Előkészítik a Szent István és a Szarvas utcák felújítását – jelentette be a polgármester

Előkészíti az önkormányzat a Szent István és a Szarvas utcák felújítását – jelentette be dr. Kovács Ferenc a hivatalos Facebook oldalán.

A polgármester a közösségi médiafelületen hozzátette, a város februárban támogatási kérelmet nyújtott be újabb forgalmas nyíregyházi utcák részleges felújítására.

A pályázat forrása még a korábbi uniós programok egyike, s amennyiben zöld jelzést kap, 100%-os támogatást élvez, tehát a több mint félmilliárd forintos program teljes egészét lefedi. Jelenleg a közbeszerzési eljárás előkészítése zajlik, párhuzamosan a beküldött anyag részleteinek pótlásával. A konkrét terv a Szent István utca burkolatának felújítása a nagykörút és a Városi Rendelőintézet között, valamint a Szarvas utca burkolatfelújítása az Arany János utcai körforgalom és az Országzászló tér között. A polgármester bejegyzésében hozzátette: nyertesség esetén a kivitelezés még idén megkezdődhet a tervek szerint.