Élménypróba a világbajnokság jegyében!

Idén az egyéni és a csoportos indulók mellett nagy hangsúlyt fektetnek a szervezők a családokra, a június 18-ai VII. Decathlon Élménypróba és Családi Napon. A táv változatlan (5 km), ám az új élményakadályok még élvezetesebbé teszik a futást.

A Régió Gyerekszigeten már hat hónapos kortól lehet élményakadályokat kipróbálni a Mászókázó jóvoltából. Ezen a „játszószigeten” kap helyet a Waldorf Iskola, a Szigeti Tanya gyermek kalandpályája, de lesz arcfestés, a sóstóhegyi Ökosuli pedig állatsimogatóval érkezik majd a rendezvényre.

Ki lehet majd próbálni egy különleges sportos társasjátékot is, melyet két nyíregyházi testnevelő fejlesztett ki.

– Idén hazánkban rendezik az Atlétikai Világbajnokságot, melynek a szervezői kitelepülnek az Élménypróbára és természetesen rengeteg meglepetéssel készülnek a résztvevőknek – hangsúlyozta Pokrovenszki Gergely, a Decathlon élménypróba főszervezője.