Elmarad Friderikusz Sándor szombatra tervezett, ünnepélyes könyvátadója

Elmarad Friderikusz Sándor szombatra tervezett, ünnepélyes könyvátadója
Elmarad Friderikusz Sándor szombatra tervezett, ünnepélyes könyvátadója (Fotó: internet)

Elmarad Friderikusz Sándor az augusztus 1-jére, szombatra tervezett, ünnepélyes könyvátadója – közölte szerkesztőségünkkel a Móricz Zsigmond könyvtár. Mint Tomasovszki Anita igazgatónő közleményükben írta, az ünnepélyes könyvátadó iránt megnyilvánuló óriási érdeklődés miatt, valamint a vírusveszélyre való tekintettel – a mai kormányinfó szerint már közeledik a második hullám és a jelenlegi szabályozásokban sincs változtatás – kénytelenek a Friderikusz Sándorral tervezett rendezvényüket lemondani.

Tomasovszki Anita hangsúlyozta: mivel a visszajelzések alapján több ezer résztvevőre lehet számítani, ezért közintézményként nem vállalhatják a felelősséget, hogy a koronavírus gócpontjává váljanak. Az igazgató kiemelte: kérik az érdeklődők szíves megértését, s hozzátette, hogy egy későbbi, egyeztetett időpontban pótolják az átadót. Természetesen a különgyűjtemény szombattól megtekinthető a könyvtárban és az adományba kapott könyvek már kölcsönözhetőek. „Ugyanakkor ezúton is köszönjük Friderikusz Sándor könyvadományát, melyben értékes, ritka könyvek, sorozatok is megtalálhatóak. Várjuk a könyvek szerelmeseit, a könyvtárlátogatókat” – fogalmaz közleményükben a könyvtárigazgató.