Elkezdődött egy bölcsőde és 8 óvoda épületének felújítása, zajlanak a munkálatok

Elkezdődött egy bölcsőde és 8 óvoda épületének felújítása, zajlanak a munkálatok
A munkálatok már javában zajlanak.

Nyíregyháza MJV Önkormányzata 901 millió forint, 100%-os, vissza nem térítendő támogatást nyert az „Óvodafejlesztés Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzatánál – II. ütem” című, TOP-6.2.1-16-NY1-2017-00003 azonosítószámú pályázat megvalósítására. A kivitelezési munkálatok már zajlanak, a pályázat során összesen 9 intézmény korszerűsödik, valamint a bölcsődei-óvodai neveléshez szükséges eszközök beszerzése is megtörténik. A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.

2019. március 1-től zajlanak a kivitelezési munkálatok Nyíregyházán a Tas utcán a 14. sz. Bóbita Bölcsődében, valamint az Eszterlánc Északi Óvoda Székhelyintézményében. A pályázat legfőbb célja a bölcsődei és az óvodai ellátáshoz való hozzáférés javítása és a szolgáltatások minőségének fejlesztése, a kisgyermeket nevelők munkavállalásának támogatása, a családok segítése. A beruházás során az épületek teljes felújítása, valamint az óvodai neveléshez szükséges eszközök beszerzése valósul meg. Az intézmények engedélyes és kiviteli tervei elkészültek, a kivitelezővel a vállalkozási szerződés összesen bruttó 208 611 809 Ft értékben került megkötésre a 14. sz. Bóbita Bölcsődére, valamint az Eszterlánc Északi Óvoda Székhelyintézményére vonatkozóan. A 14. sz. Bóbita Bölcsődében 24 új férőhely jön létre, mivel 2 csoportszobában visszaállításra kerül a bölcsődei funkció. A korszerűsítési munkálatok során a műanyag lambéria falburkolatokat lecserélik, fal és mennyezet festéssel, illetve új hideg és melegburkolatokkal újul meg az intézmény. Az elavult beépített bútorok helyett új elemeket alakítanak ki és megújul a főzőkonyha és a mosókonyha is. Az épületegyüttes homlokzati falának hőszigetelésével és napelem rendszer telepítésével energetika fejlesztés is megvalósul. A komplex fejlesztés során a külső teraszok, lépcsők, járdák is megújulnak az akadálymentes használat biztosításával együtt. Az Eszterlánc Északi Óvoda Székhelyintézményében új tornaszoba kerül kialakításra, a tornaszoba homlokzati falának hőszigetelésével. Az épület belső felújítása során a műanyag lambéria falburkolatokat lecserélik és új küszöb nélküli, fémtokos belső ajtók beépítése valósul meg. A fejlesztés keretében megújulnak a falak és mennyezetek, új hideg és melegburkolattal korszerűsödik az intézmény, illetve az elavult beépített bútorok helyett új elemek készülnek. A beruházás energetikai fejlesztést is magában foglal: a meglévő radiátorokra termosztatikus szelepeket szerelnek fel és napelem rendszert telepítenek. Az akadálymentes bejárathoz pedig a meglévő térburkolatos járda is átépítésre kerül.

A kivitelezés mindkét intézmény esetében 2019. augusztus 31-ig befejeződik.

A beruházással érintett intézmények a következők:

• 14. sz. Bóbita Bölcsőde (4400 Nyíregyháza, Tas u 1-3.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Székhelyintézménye (Nyíregyháza, Tas u 1-3.)

• Búzaszem Nyugati Óvoda Benczúr téri Tagintézménye (Nyíregyháza, Benczúr tér 20.)

• Gyermekek Háza Déli Óvoda Kassa úti Telephelye (Nyíregyháza, Kassa u. 27.)

• Búzaszem Nyugati Óvoda Gyermekkert Tagintézménye (Nyíregyháza, Tőke u. 3.)

• Tündérkert Keleti Óvoda Margaréta Tagintézménye (Nyíregyháza, Fazekas J. tér 14.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Gyermekmosoly Tagintézménye (Nyíregyháza, Etel köz 13.)

• Eszterlánc Északi Óvoda Gyöngyszem Tagintézménye (Nyíregyháza, Krúdy Gy. u. 27.)

• Tündérkert Keleti Óvoda Nefelejcs Tagintézménye (Nyíregyháza-Oros, Deák F. u. 2.)

Kapcsolódó galéria

Helyszíni bejárás az Eszterlánc óvodában