Elkezdődött a biológiai szúnyoglárva-gyérítés Nyíregyházán
Fotó: Illusztráció

Többen felfigyelhettek rá múlt pénteken, hogy elkezdődött a biológiai szúnyoglárva-gyérítés. De mivel főleg a vizes területeket célozták, még a kora reggeli, helikopteres munkák sem zajlottak igazából szem előtt – tájékoztatott Horváth Péter, a Tréner Kft. ügyvezetője.

Ezt egyébként a szándékok szerint jövő hét végén folytatják. Viszont ez nem azonos az imágógyérítéssel, sokan összekeverik ugyanis a lárvák és a kifejlett szúnyogok gyérítését. Ez utóbbinak légi verziójához speciális engedélyek kellenek, melyek beszerzése folyamatban van – emlékezhetünk az elmúlt esztendőkből az uniós szabályozások körüli anomáliákra. Ami viszont biztos – hiszen erre szerződése van a jellemzően a munkát elvégző Tréner Kft.-nek –, hogy a földi, úgynevezett melegködös eljárás nemsokára elkezdődhet. Igaz, itt viszont csak a kisebb utcákra van engedély, a jelentősebb útvonalakon ugyanis komoly fennakadásokat okozhatnának.