Elismerés és dobogós helyezés - Berencsi Tímea utazhat az EB-re

Elismerés és dobogós helyezés - Berencsi Tímea utazhat az EB-re

 Budapesten, a Stefánia Palotában rendezte a Magyar Karate Szakszövetség 2018-as évértékelő és díjátadó gáláját. Berencsi Tímeát is kitüntették a tavalyi felnőtt EB-n küzdelemben elért II. helyezéséért. Tatán rendezték a felnőtt Shinkyokushin karate felnőtt magyar bajnokságot, ami egyben kvalifikáció is volt az áprilisban Litvániában, Vilniusban megrendezendő felnőtt Európa bajnokságra. A nyíregyházi Ezüstcsikó Karate Egyesületet Berencsi Tímea és Berencsi Csaba képviselte. Tímea formagyakorlatban 18 induló közül II. helyen végzett, ezzel kvótát szerzett a felnőtt EB-re.

Csaba -75 kg-ban, küzdelemben indult. 14 induló közül az 5. helyen végzett. Neki egy jó erőfelmérő volt ez a verseny az U20-as Eb válogató előtt. A versenyzőket Nyíregyháza önkormányzata is támogatja, a felkészítést sensei Tóth Tibor végezte.