Elhunyt dr. Barta Tibor főorvos, Nyíregyháza díszpolgára

Elhunyt dr. Barta Tibor főorvos, Nyíregyháza díszpolgára. Nyíregyháza MJV Közgyűlése nevében dr. Ujhelyi János önkormányzati képviselő, a  Szociális, Egészségügyi és Sport Bizottság tagja búcsúzik.

Mély megrendüléssel értesültünk, hogy városunk díszpolgára, köztiszteletben állt orvosa, az egészségügyi alapellátást évtizedekig irányító kollegánk, dr. Barta Tibor főorvos 2023. március 8-án elhunyt. Olyan személyiség távozott az élők sorából, akinek elhivatottságára, a lakosság egészségügyi ellátásának javítása érdekében kifejtett tevékenységére nehezen találhatunk megfelelő magasztos szavakat. Barta főorvos úr 1944-ben született, alapellátó orvosként kezdte a hivatását, majd a város Egészségügyi Osztályát vezetve elindította, később az Alapellátási Igazgatóság intézményvezetőjeként a munkát hatalmas energiával folytatva, nagy elhivatottsággal megkérdőjelezhetetlen érdemeket szerzett az orvosi praxisok fejlesztésében, a lakosság egészségügyi állapotának javításában. Intézményvezetője volt 2 idősotthonnak is, ahol újszerű, a lakók számára otthonos ellátást valósított meg. Érdemei elismeréséül több szakmai díj mellett 2004-ben Nyíregyháza Díszpolgára kitüntető címet kapott. Közvetlen, mindig segítőkész, nagy tudású fáradhatatlan embert ismertünk meg személyében, aki mindig mindenkit meghallgatott és segített. Pótolhatatlan veszteség érte a városunkat és mindazokat, akik tisztelték, szerették. Nyíregyháza Megyei Jogú Város Közgyűlése és minden őt tisztelő lakos nevében fejet hajtunk emléke előtt és osztozunk családja mély fájdalmában.