Életmentő láthatóság

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Rendőr-főkapitányság a helyi őrs munkatársaival osztott biciklis lámpákat és fényvisszaverő mellényeket Tiszadobon december 10-én azoknak, akiknek szüksége volt rá. A Roma Kisebbségi Önkormányzat és a település polgármestere segítségével értesített helyi lakosok kerékpárjaira fel is szerelték a prizmás világítóberendezéseket. Szikszai Tihamér rendőr őrnagy, a Megyei Balesetmegelőzési Bizottság titkára felhívta a megjelentek figyelmét a kerékpárok kötelező tartozékaira és a láthatóság fontosságára.

A téli időszakban gyakran a gyerekek is már sötétben bicikliznek haza az iskolából. Aki nem közlekedik autóval, sokszor nem is sejti, hogy a szélvédő mögül milyen kevéssé látszódhat az út szélén haladó kerékpáros vagy gyalogos, ezért a láthatóságot elősegítő kötelező tartozékok akár életet is menthetnek.