Elérhetőek a  sportcélú támogatások pályázati felhívásai a Polgármesteri Hivatal weblapján

Mint ahogy dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza MJV polgármestere hivatalos Facebook oldalán is bejelentette, megjelentek a sportcélú támogatások pályázati felhívásai a Polgármesteri Hivatal weboldalán (varoshaza.nyiregyhaza.hu).

Az önkormányzat hét támogatási kereten, összesen mintegy 78 millió Ft-ot biztosít a sportszervezetek, illetve sport területén aktív civil szervezetek, tehetséges nyíregyházi sportolók ez évi sporttevékenységének támogatására.

A meghatározott keretek az alábbiak: egyéb versenysport, parasport, iskolai diáksport, szabadidősport, kiemelkedő sportrendezvények, sportösztöndíj rendszer, és az olimpiai felkészülés támogatása.

Így tehát igen széles azok köre, akik élhetnek a pályázati lehetőséggel. Többek között az utánpótlás-nevelésben és a diáksportban résztvevő szervezetek, a szabadidősport és a parasport területén tevékenykedő civil szervezetek, a kiemelt eredményeket elért nyíregyházi sportolók is pályázhatnak a támogatásra.

A pályázatokat február 12-ig lehet benyújtani.

További információk: http://varoshaza.nyiregyhaza.hu/