Elektromos töltők – Már öt helyszínen Nyíregyházán!

Elektromos töltők – Már öt helyszínen Nyíregyházán!

Az önkormányzat az elmúlt év júliusában az e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft-től kapott egy szándéknyilatkozatot, mely szerint a cég a városban öt darab elektromosautó-töltőt telepít. Októberben megszületett az együttműködési megállapodás is, amelyben rögzítették, hogy az elektromos töltőoszlopok beszerzését, letelepítését és üzemeltetését az e-Mobi Elektromobilitás Nonprofit Kft. saját költségén valósítja meg, az önkormányzat pedig a megvalósulási helyszíneket biztosítja. Kósa Árpád kabinetvezető elmondta, a nyíregyházi önkormányzat is törekszik a környezettudatosságra, ennek egyik eleme az elektromos töltők felszerelése Nyíregyházán. Fontos tudni, hogy öt helyszínen most próbaüzemben működnek, a töltés, valamint a töltés idején a parkolás is ingyenes.

Három gyors és két villámtöltő

Az e-Mobi cég három helyszínen, a Bujtos, a Körte, és a Tavasz utcán 1-1 darab gyorstöltőt telepített, oszloponként egyidejűleg két gépjármű töltése és parkolása biztosított. A Dob utcán egy darab villámtöltőt üzemeltek be, de itt egyidejűleg egy autó töltése, parkolása lehetséges. A Szabadság téren hasonlóképpen egy villám töltőoszlopot telepítettek, amely két jármű töltését szolgálja ki, és két autó tud parkolni. A gyorstöltők töltők a Bujtos, a Körte, és a Tavasz utcán már az elmúlt év december végétől próbaüzemben vannak, a Szabadság téri és Dob utcai töltőoszlopokat pedig idén február közepétől várják az autósokat. Az öt megvalósulási helyszín összesen kilenc parkolóhelyet vesz igénybe. Arról még nincs pontos információ, hogy meddig lehet térítésmentesen használni az elektromos töltőket, de az elektromos autók parkolása a töltés idejére akkor is ingyenes lesz, ha már a töltésért fizetni kell majd.

 

Szoboszlai Tibor