Egyre több szépkorút köszöntenek városunkban is! - Odafigyel rájuk az önkormányzat

Egyre több szépkorút köszöntenek városunkban is! - Odafigyel rájuk az önkormányzat
Egyre több szépkorút köszöntenek városunkban is! - Odafigyel rájuk az önkormányzat

Gondolta volna, hogy az ezredforduló óta majdnem megnégyszereződött a százévesnél idősebb emberek száma a világon??? Megdöbbentő! Az ENSZ becslései szerint a százévesek vagy annál idősebbek száma idén már elérte az 533 ezret, míg 2000-ben ez a szám mindössze 151 ezer volt világszerte.

 

Nyíregyháza önkormányzata is nagy figyelmet fordít a szépkorúakra. A 90 éves vagy az idősebb, épp ’jubiláló' polgárokat mindig köszöntik! Átadják Magyarország kormánya, valamint a város emléklapját is.

A világban a százéveseknek nemcsak a száma, hanem egyértelműen az aránya is nőtt az elmúlt években. Nézzük csak: 2000-ben minden egymillió emberből 25 töltötte be a 100. életévét, idén viszont már a világon 69, Európában 158 százéves jutott minden egymillió lakosra. A legfrissebb adatok szerint 80 százalékuk nő! Jelenleg a világ legidősebb embere egy 116 éves japán hölgy!

 

Szerző: Rutkai