Egyetlen találatra a világbajnoki éremtől - Tarjányi István hatodik lett párbajtőrban

Egyetlen találatra a világbajnoki éremtől - Tarjányi István hatodik lett párbajtőrban

Tarjányi István a kerekesszékes Vívó világbajnokságon a 6. helyen végzett Dél-Koreában, párbajtőrben. Az NYVSC sportolója 5 győzelemmel és 1 vereséggel teljesítette a csoportkört. A direktkieséses táblán magabiztosan menetelt előre, míg a 4 közé  jutásért a riói paralimpiai bajnok belorusz Pranevich ellen 15:14-re kapott ki, bár az asszó során többször is István vezetett. Most nem sikerült a bravúr, szomorúságra azonban nincs ok, mivel a világbajnokság 2,5-es ranglista szorzójával, ezzel a 6. hellyel István ismét hatalmasat lépett a tokiói olimpiai kvalifikáció felé!

Még a kard egyéni és kard csapat versenyszámok hátra vannak Istvánnak.
Edző: Pákey Béla