Egy pont az utolsó meccsen - öt mérkőzés óta veretlen a Szpari

A pályáról sikerült letolni a havat, így játékra alkalmas volt. A kapusoknak így sem volt könnyű dolguk, mivel nagyon csúszott a kapuk előtere.

Nyíregyháza Spartacus - Credobus Mosonmagyaróvár 1-1 (1-0)

Városi Stadion 600 néző

Jv: Berényi Tamás (Márkus Tamás, Berényi Ákos)

Nyíregyháza: Jova - Forró, Fodor, Rubus, Farkas, Polényi, Végső, Kártik (Tangel 78.), Rezes, Kovács N. (Bakos 62.), Dragóner (Starosta 80.)

vezetőedző: Lengyel Roland

Mosonmagyaróvár: Somogyi - Forgács, Zsirai (Stieber 70.), Eszlátyi, Darázs, Jelena, Winkler, Vágó, Kovács Á., Kozma, Szabó (Bartos 70.)

vezetőedző: Tóth András

A saját nevelésű Kovács Norbert először volt kezdő a Szpari felnőtt csapatában.

A Szpari kezdte a találkozót.

3. perc Szabó lövése pattant le a hazai védőkről.

6. perc Egy szép kényszerítő után Végső lőtt fölé.

8. perc Nagy helyzet, Polényi szabadrúgása után Rubus fejelte tovább a labdát, Dragóner lövését hárította a kapus.

12. perc Helyzet a másik oldalon is, Eszlátyi beadása után Szabó fejelt közelről, Jova nagyot védett.

20. perc Kiegyenlített játék, enyhe Szpari fölénnyel.

22. perc Rezes 25 méteres szabadrúgása ment mellé.

24. perc Ezúttal Polényi szabadrúgás 29 méterről, fölé szállt a labda.

29. perc GÓÓÓL!!! Kovács Norbert remek labdával indította Dragóner Filipet, aki a jobb oldalról a hosszú sarokba lőtt, 1-0!

33. perc Vendég lehetőség egy kényszerítő után, de Forró tisztázott.

36. perc Kozma kapott sárga lapot.

38. perc Kártik is besárgult.

45. perc Dragóner lépett ki Rubus labdájával, de ezúttal mellé lőtt jobbról.

Vége az első félidőnek, vezetett a Szpari.

46. perc Nagy helyzet, egy bal oldali beadás után Szabó fejelt, Jova bravúrral védett.

48. perc Végső indította Dragónert, Somogyi a kapuból kilépve mentett.

50. perc Kovács Á. lőtt mellé a bal oldalról.

55. perc Kártik csapott be két embert majd feltartották, nem kapott büntetőt.

57. perc Rezes remek labdával indította Kovácsot, utóbbi sokat várt így - szabálytalanul - szerelték, nagy helyzet volt, a büntető elmaradt.

61. perc Zsirai kapott sárgát.

66. perc Jobbról érkezett középre a labda, Eszlátyi fejelt fölé.

67. perc Rezes fejesét fogta Somogyi.

69. perc Polényi kapott sárga lapot.

74. perc Dragóner indult el középen, az utolsó pillanatban szerelték a 16-osnál.

76. perc Egy beadás után vendég fejes, a kapufáról pattant ki a labda.

78. perc Tangel László debütált a Szpariban, Kártik Bálint helyére állt be.

83. perc Tangel kapott jó labdát középen, egy pattanás után fölé lőtt 16-ról.

89. perc Szép támadás, Bakos indította Tangelt, utóbbi lövését bravúrral szögletre tolta a kapus.

94. perc Egyenlített a Mosonmagyaróvár, egy beadás után Forgács lőtt a kapuba, 1-1. Lefújta a mérkőzést a játékvezető.

Lengyel Roland vezetőedző Nyíregyháza: - Bosszantó, hogy a 94. percben kaptuk a gólt, de valljuk be, hogy a vendégek sokat tettek az egy pontért. Saját csapatomnak is gratulálok, hogy öt veretlen meccsel zártuk az évet. Ma sok saját nevelésű fiatal volt a keretben, akiket a Talent programból is ismertem már, örömteli, hogy számíthatunk rájuk.

Tóth András vezetőedző Mosonmagyaróvár: - Megdolgoztunk a pontszerzésért, bár nem játszottunk jól. Eldőlhetett volna hamarabb is a meccs, mindkét csapatnak voltak helyzetei. Büszke vagyok a játékosokra, hogy ilyen teljesítményt nyújtottak, fontos lesz számunkra a tavasz, akkor a közvetlen riválisok ellen kell jó teljesítményt nyújtanunk.

Fotó:Trifonov Éva