Egy országos bajnoki cím, 3 ezüst- és 3 bronzérem Győrből – Jól szerepeltek az úszók

Egy országos bajnoki cím, 3 ezüst- és 3 bronzérem Győrből – Jól szerepeltek az úszók

Egy országos bajnoki címet, 3 ezüstéremet és 3 bronzérmet szerzett a 13  nyíregyházi versenyző a négynapos Gyermek Országos  Bajnokságon Győrben. A Nyíregyházi Sportcentrum 90 egyesület közül a végül a 10. helyen zárta a bajnokságot.

Már az első nap izgalmakkal teli volt, hiszen Tajthy Milán 1500 méteres gyorson országos bajnoki címet szerzett, míg Kovács Péter 4. helyen zárt a korosztályában ugyanezen a távon. A 2006-os kategóriában, ugyanebben a számban Csernyik Dániel a 7. helyet szerezte meg. 100 méteres leány mellúszásban nagyszerű úszással új egyéni csúccsal Barna Bianka a dobogó harmadik fokára állhatott fel. Ványi Dávid 200 méteren a pillangózók közül a 8. helyen zárt.

A további napok során Tajthy Milán az aranyérme mellé, 400 méteres vegyes úszásban elhozott egy bronzérmet is, illetve 400 gyorson 4., míg 200 háton 7. helyezett lett. Barna Bianka 200 mellen is dobogóra tudott állni és szintén egyéni csúccsal ezüstérmet szerzett, de megmutatta, hogy 400 vegyesen is egyéni csúcsot tud úszni és 4. helyen is végzett. Lengyel Áron 200 vegyesen bronzérmet szerzett, 100 pillén 5. lett, 100 gyorson pedig 6. Ványi Dávid sem tétlenkedett, hiszen 400 vegyesen 5. helyezettként kapott oklevelet, 100 pillén és 200 háton pedig 8. lett. Kovács Péter 400 méteres gyorsúszásban 6. helyen zárt a korosztályában.

A nyíregyháziak fiú gyorsváltója is nagyot küzdött és ez meg is hozta az eredményét, ugyanis 4x200 gyorsváltóban és 4x100 gyorsváltóban ezüstérmet szereztek, a 4x100 vegyes váltóval pedig hetedik helyen zártak. A váltó tagjai Tajthy Milán, Ványi Dávid, Kovács Péter, Lengyel Áron. Mind a 13 Sportcentrumos versenyző egyéni csúcsokat úszott, remek helyezéseket értek el, és ezzel jól zárták a felkészülési időszakot. Jöhet a jól megérdemelt pihenő!

Edzők: Urbin Tamás, Gyula Sándor, Kecskés Evelin, Kelemen Olimpia