Egy ország, két érem - Szikszai Róbert jól szerepelt Ausztriában

Egy ország, két verseny, két ezüst. Ausztriában kétszer is dobókörbe állt Szikszai Róbert, a Nyíregyházi Sportcentrum
diszkoszvetője. Az eredmény pedig magáért beszél. Mindkétszer ezüstöt sikerült bezsebelnie.

Az EA Classic meeting 10 állmosásos versenysorozat újabb két fordulóját Riedben és Linzben rendezték meg a hétvégén. A nyíregyházi diszkoszvető első ausztriai állomása a Messe Ried La Meeting atlétikai viadala volt, ahol 61.16-al az osztrák Lukas Weisshaidinger mögött végzett (65.55), míg a Linzer Leichtathletik Gale versenyen szintén az osztrák diszkoszvető (65.55) mögött, másodikként állhatott fel a dobogóra, 61.76-al. A harmadik a magyar származású, de horvát színekben versenyző Varga Roland lett (56.78;58.00). Az igazi nagy dobás a július 1-2. között megrendezendő székesfehérvári Gyulai István Memorialon várható. A junior Európa-bajnok Szikszai Róbertnek nem lesz könnyű dolga, hiszen a számítógépes világranglista első öt helyezettje már biztosan jelezte indulását a versenyen. A nyíregyházi diszkoszvető mellett még két magyarnak szurkolhatunk: a címvédő Kővágó Zoltán és az idei dobó Európa Kupán harmadik helyet megszerző Huszák János is dobókörbe lép.