Egy órányira kihunynak a fények Nyíregyházán is

Egy órányira kihunynak a fények Nyíregyházán is

Március 28-án 20.30 és 21.30 között Nyíregyházán a következő helyszíneken kapcsolják le egy óra időtartamra a fényeket: a római katolikus templom díszvilágítása, a római katolikus templom előtti szökőkút dísz- és térvilágítása, a Kossuth-szobor díszvilágítása, a görög katolikus templom díszvilágítása, az evangélikus templom díszvilágítása, az Ungvár sétány parkvilágítása és a vásártér térvilágítása.
Vasárnap térünk át a nyári időszámításra, március 29-én éjjel 2 órakor kell 3 órára átállítani az órákat, ezzel egynapi átlagos villamosenergia-fogyasztást lehet spórolni. Az Európai Unióban egységesen alkalmazott módszer azon alapul, hogy az órák átállításával a szokásos ébrenléti idő jobban egybeesik a természetes világosság idejével, amiből adódóan reggel 7 és este 10 óra között kevesebbet kell használni a világítást.