Egy hét múlva országos bajnokság!

Két nemzetközi versennyel indult a fedettpályás atlétikai idény Nyíregyházán. Nem is akármilyen eredményekkel, többek között megdőlt a 400 méteres országos csúcs is, de többen javították meg egyéni legjobbjukat. Február 17-18-án az Atlétikai Centrumban rendezik az 50. Fedettpályás Atlétikai Magyar Bajnokságot, ahol a teljes hazai élmezőny rajthoz áll. De nem ez lesz az egyetlen atlétikai verseny Nyíregyházán. 

A jó körülményeknek köszönhetően egyre népszerűbb az atlétika a fiatalok körében. De az Atlétikai Centrumban otthonra találtak a vívók, a tollaslabdázók és a cselgáncsozók is. A nyíregyházi atléták szeretnének hazai környezetben jól szerepelni. Tóth Balázs súlylökő legutóbb egyéni csúcsot javított, és remek formában van Bakosi Péter magasugró is. Esélyes az OB-n Boros Bence sprinter is. A szakágvezetés úgy számol, Helebrandt Máté a párizsi olimpián is ott lesz majd, de bíznak abban, hogy további atléták is kvalifikálják magukat az ötkarikás játékokra.