Edzőmeccset játszottak a röplabdások

Zártkapus edzőmeccset vívott a Fatum Nyíregyháza Miskolcon, a DVTK ellen. A mieinktől még hiányoztak a válogatottakban szereplő játékosok, és a légiósok közül csak a fiatal Bojana Ambulija, a liberó Viktoriia Nikolaichuk és a tegnap késő este Szlovéniából megérkező Selena Leban lépett pályára. Utóbbi is csak az utolsó szettben, igaz akkor 13 pontot szerzett. 

Leonidas Gaitanakis a fiataloknak szavazott bizalmat, a kezdőben több saját nevelésű fiatal is volt, és mindössze ketten voltak 20 évnél idősebbek. 21-16-nál még a Fatum vezetett, de végül fordított a DVTK. A második szettben végig a Nyíregyházánál volt az előny, a harmadikban a Diósgyőr volt pontosabb, a negyedik pedig izgalmasan alakult, de végül a hazaiak nyerték a játékrészt. Ez volt a második edzőmeccse a Fatumnak, és a fő cél az volt, hogy megtörje a hat hete tartó felkészülés monotonitását, és taktikai elemeket is gyakorolhassanak a játékosok. 

DVTK – Fatum Nyíregyháza 3-1 (25, -23, 21, 19)

Nyíregyháza: Cicic 4, Ambulija 12, Földi 1, Rufin-Martinez 2, Bogár 8, Török 3

Csere: Nikolaichuk (liberó), Lászlop 7, Leban 13

vezetőedző: Leonidas Gaitanakis