Ebben benne volt a meglepetés - A második Szolnok ellen jól játszott a kosárcsapat

A tabella második helyén álló Szolnokot fogadta a Hübner Nyíregyháza BS a férfi kosárlabda NB-I-ben. A vendégek eddig mindössze egy meccset veszítettek, míg a mieink az első győzelemért szálltak harcba. Az első két negyedben a Leday, Johnson, Bryce hármas tartotta a lépést a szolnokiakkal, így mindössze öt pont volt a hátrány a nagyszünetben. A szolnokiaknál Cakarun és Subotic volt ponterős, de fordulás után is végig szoros volt az állás. Sőt, Pipiras triplájával 58-58-nál egyenlítettek a Cápák! Az utolsó negyednek 60-62-vel vágtak neki a csapatok.  Az első két percben maradt az 1-2 pontos differencia, majd Badzim közelije és hármasa után 11 ponttal megléptek a vendégek. 64-75-nél Pethő Ákos időt kért a mieinknél, de végül ez a pár perces rövidzárlat eldöntötte a meccset, és a Szolnok győzött. Kár érte, sokáig benne volt a meglepetés a találkozóban…

Hübner Nyíregyháza BS – Szolnok 84-92 (21-22, 18-22, 21-18, 24-30)

Nyíregyháza: Bryce20, Pipiras 16/6, Johnson 22/3, Anda 3, Kiss 1
Csere: Leday 12, Mokánszki  8/6, Bus, Bazsó 2
vezetőedző: Pethő Ákos