Dr. Kovács Ferenc: Újabb beruházási siker!

Néhány perccel ezelőtt ért véget a sajtótájékoztató a Külgazdasági és Külügyminisztériumban Budapesten, amelyen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter bejelentette: a német Boysen Battery Components Hungary Kft. Nyíregyházán, a Déli Ipari Parkban valósítja meg a vállalat első nemzetközi beruházását, ami nagy elismerés és megtiszteltetés Nyíregyházának – számolt be hivatalos közösségi oldalán dr. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere.

– Mint a tárca vezetője is kiemelte, ez a vállalatcsoport magas automatizáltságú, legmodernebb technológiájú gyára lesz, mely a megújuló energiára alapoz, szén-dioxid semlegesen működve. A beruházás értéke 60 milliárd forint – ehhez Magyarország Kormánya 5,6 milliárd forint támogatást nyújtott –, és ezzel 400 új munkahely jön majd létre városunkban. A cégcsoport 16,5 hektáros területen a BMW gyár számára elektromos autók gyártásához készít majd alkatrészeket, takaró-tartólemezeket. Az újabb fejlesztés hozzájárul a városvezetői programhoz, melynek kiemelt része a befektetésösztönzés, munkahelyteremtés, és a fiatalok hazahívása, amint azt a minisztériumi bejelentésen is megfogalmaztam – olvasható a bejegyzésben.