Dr. Kovács Ferenc: tavasszal folytatódik az évek óta tartó felújítássorozat

Tavasszal folytatódik az évek óta tartó felújítássorozat, első körben két jelentősebb járdaszakasznál, a Korányi Frigyes utca környékén – közölte Dr. Kovács Ferenc polgármester a közösségi oldalán.

Egy TOP forrású pályázat keretében március elején kezdődött a Korányi Frigyes utca – Csaló köz csomópont keleti ágán meglévő kétoldali járda felújítása, mely családi házak és sorházak előtt húzódik, a Korányi Frigyes utcát köti össze a Kalevala sétánnyal. A projekt keretében megtörténik a járdaburkolat aszfalt kopórétegének cseréje összesen közel 400 méteres szakaszon, valamint helyenként a kapubejárók előtti és utáni, minimum 1 méteres szakaszon a gyalogjárda akadálymentesítése. A gyalogjárdát határoló kerti szegély cseréje, illetve padkarendezés, valamint a törött, használhatatlan aknafedlapok és víznyelő rácsok cseréje is megtörténik, valamint a humuszréteg pótlása és füvesítés úgyszintén a szükséges mértékig, május első felére. A bejegyezésben az is olvasható, hogy egy hazai forrású pályázat keretében közel 700 méter hosszúságban újulhat meg a járda a Korányi Frigyes utca – Eperjes utca – Korányi köz tömbbelsőben. A munkálatok várhatóan május végére fejeződnek be.