Dr. Bodnár Zsuzsanna néprajzkutató volt az Idősek Akadémiájának vendége

Dr. Bodnár Zsuzsanna néprajzkutató volt az Idősek Akadémiájának vendége
A húsvéti ünnepkör volt az Idősek Akadémiájának témája.

A Nyíregyházi Szociális Gondozási Központ, az Idősekért és Fogyatékosokért Jószolgálat Alapítvánnyal együttműködve 2019. április 9-én rendezte meg az Idősek Akadémiája negyedik találkozóját a Római Katolikus Plébánia dísztermében.

A program meghívott előadója Dr. Bodnár Zsuzsanna néprajzkutató volt, aki a húsvéti népszokásokról, hagyományokról tartott előadást. A húsvét az egyik legfontosabb ünnep a keresztény emberek számára. Magyarországon és a Nyírségben is számos szokás, hagyomány alakult ki és maradt fenn ezzel kapcsolatban. A program résztvevői ezekről hallhattak előadást.

Április 16-án  kedden 14 órától az Idősek Akadémiája tavaszi előadás sorozatának záró előadására kerül sor.

Témája: Életünk valósága a szenvedés, a halál, és a feltámadás - húsvéti lélekerősítő gondolatok

Előadó: Felföldi László plébános