Döntőben a kosarasok - legyőzte a Honvédot a Blue Sharks!

Döntőben a kosarasok - legyőzte a Honvédot a Blue Sharks!

 Megkezdődött Győrben a férfi kosárlabda Hepp-kupa négyes döntője Győrben. Az első mérkőzésen az immár húsz meccse veretlen Veszprém egy szoros meccsen győzte le az alacsonyabb osztályban szereplő Baját, majd a Nyíregyháza Blue Sharks lépett pályára a Honvéd ellen. Tóth Gergely lábsérülése annyit javult, hogy rá is számíthatott Siska János vezetőedző, és a center jól is játszott az első negyedben. 10-0-val nyitottak a mieink, és bár a folytatásban tartotta a lépést a Honvéd , így is megnyugtató volt az előny. A második játékrészben viszont folyamatosan csökkent a különbség, majd a harmadik negyedben egyenlítettek, 57-49-nél pedig nyolc ponttal vezettek is a fővárosiak. Harmon, Bus és Bazsó is eredményes volt, Sitku középtávolijával pedig már ismét a Nyíregyháza állt jobban. A negyedik negyed aztán sok izgalmat tartogatott, 72-69-es nyírségi vezetésnél Bus Iván dobott egy triplát, de a jól játszó Valerio válaszolt. Sitku Márton viszont az utolsó percben megint pontosan célzott, így megnyerte a találkozót a Blue Sharks, és vasárnap döntőt játszhat a Veszprém ellen.

Honvéd – Nyíregyháza Blue Sharks 72-77 (12-21, 27-21, 19-17, 14-18)

Nyíregyháza: Harmon 26, Bazsó 9, Bus 17, Mokánszki, Czinger

Csere: Tóth 6, Fazekas, Sitku 12, Czura 7

vezetőedző: Siska János

Dankó László